Platforma Manifest2020 sa stala prvým slovenským partnerom Nového európskeho Bauhausu, významného environmentálneho, hospodárskeho a kultúrneho projektu Európskej komisie. Cieľom tejto medzinárodnej iniciatívy je spájať udržateľnosť, kultúru, rozvoj komunít a investície tak, aby pomohla naplniť zámery Európskej zelenej dohody (European Green Deal).

V pondelok 19. apríla 2021 prebehlo úvodné online podujatie, kde sme predstavili iniciatívu Nový Európsky Bauhaus, našu partnerskú platformu Manifest 2020, ako aj našu víziu implementácie na Slovensku. V krátkych vstupoch boli predstavené aj príklady aktivít a projektov zo Slovenska.

Záznam z podujatia si možno pozrieť na nasledovnom linku:

YouTube

NEW EUROPEAN BAUHAUS, Marec 2021

V rámci novej iniciatívy Európskej komisie s názvom New European Bauhaus Manifest2020 spojil sily s bratislavskou Novou Cvernovkou a predložil projekt partnerstva v tejto iniciatíve.

NEW EUROPEAN BAUHAUS – Manifest 2020

DISKUSIA K MANIFESTU 2020 / 26.11.2019 / SKA

Odkiaľ musí prísť tlak, aby sa situácia v stavebníctve zmenila? Aj na túto otázku sme hľadali odpoveď na diskusii k MANIFESTU 2020, ktorú sme pripravili spoločne so Slovenskou komorou architektov dňa 26.11.2019.


DISKUSIA K MANIFESTU 2020 / 9.VÝROČIE SKGBC / 21.1.2020

9. výročie Slovenskej rady pre zelené budovy, SKGBC patrilo téme klimatickej krízy, podpore spoločného úsilia pre zavedenie konkrétnych opatrení pre zmeny v stavebníctve a na predstavenie iniciatívy MANIFEST 2020

Diskutovať prišli Ľubica Šimkovicová, Pavol Kukura, Ivan Šimovič, Peter Beňuška, Ingrid Konrad, Martin Stohl, Roman Talaš a Pavol Pokorny hovorili o skúsenostiach a potrebných zmenách v našom sektore. Pozvanie na podujatie prijalo viac ako 100 hostí. SKGBC podporuje manifest2020.sk.


ZAUJÍMAVÉ LINKY

RIBA sustainable outcomes guide 

Architects for future