V dňoch 25. – 26. mája 2023 sa v Benátkach predstaví New European Bauhaus v rámci 18. medzinárodnej výstavy architektúry – La Biennale di Venezia.

Na konferencii NEB sa predstaví množstvo rečníkov z celého sveta, ako napríklad profesorka Annette Hafner, architekti Rem Koolhaas a Shigeru Ban, aktivistka Alexandra Mitsotaki a mnohí ďalší. Kurátormi sú ekonómka na inovácie a digitálna expertka Francesca Bria, fyzik Hans Joachim Schellnhuber a architekt Wael al Awar.

Účastníci sa budú zamýšlať nad radikálnymi, no možnými aktivitami, ktoré povedú k lepšiemu využitiu priestorov a zdrojov. Predovšetkým budú diskutovať o nových spôsoboch života a o tom, ako prekonať zaužívaný stereotyp, že budúcnosť ľudstva je viazaná na už existujúce riešenia.

Celý program nájdete TU


DEŇ 1

Registrácia je otvorená len pre študentov. Po dvoch architektonických kurzoch sa šesť skupín odborníkov a študentov zapojí do paralelných diskusií v „Radical NEB Labs“ s cieľom pracovať na spoločných riešeniach pre udržateľnú budúcnosť, chápanú ako nové spôsoby života, učenia, navrhovania, výstavby, energie a získavanie zdrojov.

Registrácia TU

DEŇ 2

Registrácia je otvorená pre všetkých a bude sa vysielať naživo. Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyen odštartuje sériu interdisciplinárnych diskusií, na ktorých sa zúčastní niekoľko najuznávanejších architektov súčasnosti a medzinárodní odborníci z viacerých oblastí. Komisárka pre kohéziu a reformy Elisa Ferreira zakončí konferenciu poukázaním na možnosti rozšírenia prístupov Nového európskeho Bauhausu v rámci výdavkových programov EÚ.

Registrácia TU

Ak nemôžte prísť osobne, stále môžete sledovať živý prenos TU
Viac informácií o podujatí TU